Anthélia – IPL – intensivní pulzní světlo

Možnosti použití Anthélie:

Technologie Anthélia® vzešla z dlouhodobého výzkumu fotokoagulace (analýza tepelných reakcí v kůži) a precisního studia různých technik používaných v estetické medicíně. Výsledkem vývoje je jedinečný, vysoce technicky vyspělý, úplně bezpečný a výkonný přístroj určený pro práci profesionálů a estetické medicíně.

  • Trvalé odstranění všech chloupků (světlých, tmavých, šedivých)
  • Rejuvenace (fotorejuvenace) – omlazení pleti
  • Odstranění pigmentových skvrn
  • Odstranění rozšířených žilek
  • Odstranění jizev, prevence a ošetření strií

FOTOEPILACE – TRVALÉ ODSTRANĚNÍ CHLOUPKŮ

Prostřednictvím fotoepilace je možné trvale odstranit všechny druhy chloupků na celém těle (ruce, lýtka, stehna, nohy, ramena, záda, prsa, břicho, třísla, ret, tváře, brada, apod.). Je nutné ošetření několikrát opakovat (4x – 8x), jelikož chloupky rostou v různých fázích, záleží také na oblasti. Počet ošetření je u každého jedince individuální. Díky několika sezením se ošetří chloupky, které byly při předchozích sezeních v období klidu.

Technologie IPL umožňuje zničení buněk vlasového váčku prostřednictvím selektivní fototermolýzy. V případě tmavých chloupků je to tmavý pigment melanin, který dodává chloupku jeho zabarvení a pohlcuje intenzivní pulzní světlo (IPL). Naopak v případě světlých chloupků se jedná o hemoglobin (krevní barvivo). Vlasový váček se rozehřeje na 70 °C, buňky v něm jsou tepelně zničeny a nakonec vypuzeny z těla bez toho, aby byly poškozeny ostatní tkáně. Pak již z tohoto místa nemůže vyrůst další chloupek.

Jak probíhá ošetření

Před ošetřením se klient/ka nesmí opalovat po dobu 4 týdnů, stejné pravidlo platí během ošetření i po skončení. Pakliže ošetřujeme pouze malou část těla (podpaží, třísla…), lze se chránit pouze vysokým faktorem. Před ošetřením se nesmí provádět depilace voskem, ani chloupky vytrhávat pinzetou. Tmavé chloupky Vám budou před ošetřením oholeny, světlé depilovány voskem, aby bylo pulzní světlo pohlceno hemoglobinem. Následně se dané místo potře průhledným transparentním sonogelem, který vyrovná strukturovanou kůži a tím se energie světelného pulzu lépe dostane do kůže.

 

Vedlejší účinky ošetření

Vedlejší účinky jsou výjimečné, může se objevit lehké zčervenání ošetřovaného místa, které může přetrvat zhruba dva dny, následně zcela vymizí. Jsou známy extrémní případy popálení pokožky, ovšem vždy byla daná kůže před ošetřením vystavena slunečnímu záření. Dodží-li tedy klient/ka bezpečnostní pokyny, nehrozí žádné vedlejší účinky.

 

 

Fotorejuvenace

Fotorejuvenace je termální narušení kolagenu v kůži. V kůži následně dochází k aktivaci procesu hojení rány, začíná uvolňování látek, které působí na regeneraci všech kožních buněk. Tímto způsobem se povzbuzují k činnosti buňky, které vytvářejí nová kolagenní vlákna. Tak je způsobeno zvýšení pružnosti a pevnosti kůže. Dalšími výsledky fotorejuvenace je zlepšení kvality kožního povrchu, vymizení pigmentových skvrn a rozšířených žilek, vyplnění drobných jizev a hlavně vyhlazení vrásek způsobených nepříznivým účinkem slunečního záření. Odstranění drobných rozšířených žilek – část světelné energie, která bývá pohlcena v drobných rozšířených žilkách, způsobí jejich zatavení. Po několika týdnech se tyto žilky ztratí.